Zabierz księdza na spacer

Spacer Miłosierdzia (SM) to inicjatywa podejmowana przez kapłanów, aby służyć ludziom nie tylko w murach kościołów, ale także w życiu codziennym, aby ich szukać i wychodzić im na przeciw. Jest to wyjątkowa okazja do skorzystania z sakramentu pojednania poza konfesjonałem, wspólnej modlitwy, otrzymania błogosławieństwa czy po prostu rozmowy (nieraz na trudne i niewygodne tematy). Najczęściej przyjmuje formę spaceru wokół kościoła. 

 

Pomysłodawcą dzieła był ks. Michał Misiak, który połączył posługę w sakramencie pojednania z pragnieniem wyjścia na ulice. Wkrótce okazało się, że SM zyskuje coraz większe uznanie wśród wielu ludzi, głównie młodych, często omijających kościół szerokim łukiem. Po kilku latach od pierwszego Spaceru Miłosierdzia, kolejni kapłani podejmują inicjatywę i angażują się w to piękne dzieło.

Kapłani chcą wyjść do osób, które z powodu różnych doświadczeń, niechęci, wewnętrznego wstydu lub żalu do Boga oddaliły się od Kościoła i przestały korzystać z sakramentów. Podczas SM kapłan: 

- cierpliwie Cię wysłucha,

- pomoże poszukać rozwiązań Twoich problemów,

- może się z Tobą pomodlić,

- jeśli chcesz to wyspowiada Cię,

- po prostu BĘDZIE DLA CIEBIE 

Tutaj nie ma ograniczeń czasu ani tematów, których nie wolno poruszyć. Jest to SPOTKANIE, podczas którego kapłan pozostaje do TWOJEJ dyspozycji.

Na tej stronie znajdziesz nie tylko informację o aktualnie odbywających się SM, ale także budujące świadectwa ludzi oraz wypowiedzi kapłanów.

Jeśli jesteś kapłanem i zamierzasz podjąć Spacery Miłosierdzia, służymy pomocą i wsparciem. Istnieje również możliwość przygotowania profesjonalnego plakatu informującego o Twoim SM.

Polecamy tą inicjatywę Waszym modlitwom. Módlcie się za wszystkich kapłanów "spacerowiczów" oraz ludzi, których Pan Bóg przysyła im na spacery, o odwagę dla tych, którzy do tej pory nie widzieli śladów miłosierdzia w swoim życiu.